Gardłowe pogotowie
Babcia radzi?
Łagodne objawy bólu gardła możesz zwalczyć domowymi sposobami. Po pierwsze dużo pij. Najlepsze są: woda z cytryną i/lub miodem, sok malinowy oraz ziółka: rumianek, kwiat lipy czy czarny bez. Po drugie – wprowadź odpowiednią dietę. Jedz dużo warzyw i owoców, bo są bogate w witaminy. Zalecane jest spożywanie czosnku, ma on działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i odkażające. Unikaj ostrych potraw, bo podrażniają błonę śluzową gardła. Po trzecie – przepłukuj gardło szałwią lub wodą z solą. Najlepiej robić to 3-4 razy dziennie.
Silniejsze wsparcie
Domowe sposoby są dobre, ale nie wtedy, gdy ból gardła utrudnia codzienne czynności życiowe np. mówienie. Kiedy dodatkowo pojawiają się inne dolegliwości: problemy z przełykaniem, obrzęki i zaczerwienienia – musisz działać natychmiastowo. Rozwiązanie problemu często jest łatwiejsze niż ci się wydaje ? wystarczy wizyta w aptece. Formę leku możesz wybrać według własnych potrzeb i preferencji: pastylki do ssania, aerozole lub płukanki. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, by lek działał przeciwzapalnie i odkażająco ? tak działa benzydamina. Substancja ta działa kompleksowo: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwbakteryjne i miejscowo znieczulająco.
Zapewnia precyzyjną aplikację ? prosto w miejsce zapalenia! Zaleca się szczególnie przy: zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji. Może być stosowany nawet u najmłodszych dzieci! Ma wydajne opakowanie ? wystarcza na 180 aplikacji!
Sugerowana cena det. za op. 30ml: ok. 24 zł
Roztwór do płukania
Dzięki miejscowemu działaniu znieczulającemu przynosi natychmiastową ulgę, zmniejsza przekrwienie i obrzęk oraz ułatwia przełykanie. Ma bardzo szerokie zastosowanie: infekcje jamy ustnej, zapalenie gardła, zapalenie dziąseł, zapalenie migdałków.
Sugerowana cena det. za op. 30ml: ok. 24 zł