W świecie urody, mody i showbiznesu...

5 domowych maseczek do skóry suchej i wrażliwej

0 13

 

Cera sucha i wrażliwa potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Posiadając taki typ skóry, cały czas musimy uważać na substancje, które podrażniają i mogą uczulić. Same kosmetyki oczyszczające i nawilżające nie wystarczą. Dlatego warto przynajmniej raz w tygodniu poświęcić pół godziny na wykonanie naturalnej maseczki, która ukoi i zrelaksuje naszą cerę.

 

Nie każdego stać na kosztowne zabiegi w gabinetach kosmetycznych lub na poświęcenie nawet kilku godzin na takie kuracje. Mając cerę z problemami np. suchą i wrażliwą, musimy dbać o nią szczególnie, aby czuć się dobrze i aby problemy się nie pogłębiały. Wystarczy 30 minut na przygotowanie maseczki, która zapewni pozytywny efekt, a przy okazji pozwoli nam na chwilę relaksu. Eksperci firmy Ziołolek podpowiadają proste przepisy na domowe maseczki nawilżające, do których składniki znajdziemy na kuchennych półkach.

Przed nałożeniem maseczki

Zanim jeszcze naniesiemy maseczkę, pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy. Lepiej unikajmy mydła i innych środków, które mogą podrażnić i wysuszyć cerę. Przed nałożeniem maseczki, dobrze jest położyć na twarz ciepły ręcznik, aby rozgrzać skórę. Następnie nakładamy jedną z proponowanych maseczek:

Kojące siemię lniane

2 łyżki siemienia lnianego zalejmy 250 ml wrzącej wody i pozostawmy na około 20 minut, co jakiś czas mieszając. Powstałą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15 minut. Maseczka przy wysychaniu daje uczucie ściągnięcia skóry twarzy. Siemię lniane zawiera między innymi witaminę E, kwas tłuszczowy omega-3 czy cynk.

Odmładzające awokado

Zmiksowany miąższ z awokado łączymy z żółtkiem jaja i łyżeczką soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz i szyję, a po około 20 minutach zmywamy ciepłą wodą. Awokado jest bogatym źródłem wapnia, witaminy A i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Regeneruje i pobudza skórę oraz opóźnia proces starzenia. Jest świetnym remedium dla skóry suchej i wrażliwej, pozbawionej blasku.

Wygładzająca gruszka

Ucieramy gruszkę i dwie łyżki papki łączymy z żółtkiem jaja łyżką oliwy z oliwek albo oleju lnianego. Po 20 minutach zmywamy letnią wodą. Gruszki zawierają duża dawkę witamin: A, PP, B1, B2 oraz C, a dzięki zawartości kwasów owocowych delikatnie pielęgnuje i wygładza skórę.

Marchewkowe supernawilżenie

Startą marchewkę musimy dokładnie wymieszać z 1 łyżką stołową naturalnego twarogu. Powstałą papkę aplikujemy na twarz. Wystarczy 15 minut, aby skóra twarzy nabrała jędrności i blasku. Marchew bogata jest w beta-karoten, który zwalcza wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się cery, a także dodaje jej zdrowy koloryt. Ponadto zawarte w marchwi witaminy K i B oraz cynk i potas przyspieszają regenerację naskórka. Z kolei twarożek dzięki zawartości witamin A, E i B bardzo dobrze nawilża.

Wszechmocna owsianka

Pół szklanki zmielonych płatków owsianych i 1 łyżeczkę rumianku mieszamy z ? szklanki jogurtu naturalnego. Na uprzednio oczyszczoną twarz nakładamy maseczkę na około 20 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą. Płatki owsiane doskonale łagodzą wszelkie podrażnienia oraz odżywiają i nawilżają skórę. Taka maseczka oczyści cerę i przywróci jej świeżość.

Po domowych zabiegach

Po ok. 20 minutach maski zmywamy wodą przegotowaną lub wywarem z rumianku, lipy lub nagietka. Nie zapominajmy o odpowiednim nawilżeniu. W tym celu najlepiej sprawdzą się kremy dermo recepturowe z apteki, np. krem z mocznikiem Linourea A+E, który możemy kupić bez recepty z ok. 10 zł. Mocznik powoduje głębokie nawilżenie skóry, dając jej ukojenie na długi czas.

Leave A Reply

Your email address will not be published.