W świecie urody, mody i showbiznesu...

Kosmetyki dla wrażliwej skóry od Avene

0 5

Xera Calm A.D Eau Thermale Avene to dermokosmetyki, które odżywiają i koją wrażliwą skórę, zmniejszając uczucie swędzenia. Dzięki wykorzystaniu w nich chronionego patentem kompleksu I-Modulia przywracają wrodzoną odporność skóry i odbudowują jej barierę hydrolipidową.

I-Modulia składa się z lipopolisacharydów, aminokwasów oraz węglowodanów – farmakologicznie czynnych cząsteczek pochodzących z Aqua.dolomiae czyli mikroflory charakterystycznej dla głębokich, krystalicznie czystych źródeł termalnych Avene. Silnie oddziaływuje na mediatory komórkowe odpowiedzialne za stymulację procesu świądu, reakcji zapalnej i wrodzonej odporności skóry. Jej skuteczność została potwierdzona  w badaniu klinicznym in vitro na skórze z atopowym zapaleniem (AZS), gdzie poza suchością obserwuje się 3 charakterystyczne symptomy: nagły stan zapalny skóry, nieustający świąd oraz wrodzony brak odporności prowadzący do wtórnych nadkażeń bakteryjnych.

Opracowanie substancji I-Modulia stało się punktem wyjścia do stworzenia nowej generacji emolientów pielęgnujących skórę suchą i bardzo suchą, ze skłonnością do świądu i atopii.

XERA-CALM-A D-AVENE-BALSAM-UZUPEŁNIAJĄCY-LIPIDYKREM i BALSAM Xera Calm A.D

Niezbędnym elementem prawidłowej pielęgnacji skóry bardzo suchej i atopowej jest odżywienie skóry dermokosmetykiem, który nie tylko przywróci równowagę bariery hydrolipidowej skóry, ale również nie wywoła podrażnienia.

Krem do skóry suchej z fazą lipidową równą 20% i balsam do skóry bardzo suchej o fazie lipidowej 30% Eau Thermale Avene Xera Calm A.D  to dwa emolienty do pielęgnacji nadwrażliwej skóry bardzo suchej i atopowej, których skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Niwelują swędzenie skóry nawet o 97% już w pierwszym miesiącu stosowania*.

Kompleks ceramidów CER-OMEGA pozyskiwany  z olejku z pierwiosnka, bogatego w  kwasy omega-6: linolowy i palmowy, zmniejsza suchość skóry, zapewnia optymalny poziom nawilżenia i odbudowuje jej barierę hydrolipidową. Woda termalna Avene koi i łagodzi podrażnienia, zmniejszając odpowiedź zapalną skóry, a opatentowana formuła I-Modulia działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i podnosi wrodzoną odporność skóry.

Avene-XERACALM-A D-OLEJEK-OCZYSZCZAJĄCY-uzupełniający-lipidy-w-skórzeCENA: OK. 65ZŁ/ POJEMNOŚĆ: 200 ML
/*Badanie kliniczne na grupie 32 pacjentów w wieku od 7 miesięcy do 9 lat – 2 aplikacje kremu Xera Calm A. D dwa razy dziennie przez 28 dni/.

OLEJEK OCZYSZCZAJĄCY XeraCalm A.D to dermokosmetyk przeznaczony do codziennego oczyszczania skóry bardzo suchej i atopowej, także w fazie zaostrzeń AZS. Aplikacja pod prysznicem lub podczas kąpieli, pomaga zmniejszyć swędzenie i zaczerwienienia wywołane chorobą. Regeneruje i odżywia skórę, przywracając jej wrodzoną odporność i odbudowując barierę hydrolipidową.  Jego formuła została wzbogacona o wodę termalną Avene, o udowodnionych właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia oraz zmniejszających odpowiedź zapalną skóry. Patent I-Modulia działa na skórę przeciwzapalnie, przeciwświądowo i wzmacniająco.

CENA: OK. 65 ZŁ/POJEMNOŚĆ: 400 ML

                                  

Leave A Reply

Your email address will not be published.