Cellulit? Jest na niego sposób
Cellulit nie jest zagadką. Rozumiemy jak i dlaczego powstaje, a to daje nam nad nim przewagę. Wiemy, jak z nim walczyć. Nie jest wprawdzie łatwym przeciwnikiem, ale jeśli uzbroimy się w cierpliwość, na pewno go pokonamy.
Gdy komórki tłuszczowe w tkance podskórnej powiększają się, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Krew i limfa płyną wolniej, a komórki tłuszczowe zaczynają nierównomiernie się gromadzić, tworząc nieestetyczne wypukłości na skórze, czyli cellulit. Cały proces można porównać do ruchu na zatłoczonych drogach. Tam gdzie są przewężenia ulic, tworzą się korki. W naszym organizmie te korki to właśnie nagromadzony tłuszcz.
Dlaczego cellulit lubi kobiety?
Pomarańczowa skórka dotyka głównie kobiety, rzadko mężczyzn. Dlaczego? Z powodu różnic biologicznych i hormonalnych. Struktura tkanki łącznej u pań jest luźniejsza i mniej gęsta niż u panów, słabiej podtrzymuje więc tkankę tłuszczową. Kobiety mają też cieńszą skórę, która słabiej maskuje nierówności spowodowane powiększonymi komórkami tłuszczowymi. Sprawy nie ułatwia także krążenie i metabolizm. U kobiet przepływ limfy jest wolniejszy niż u mężczyzn, a krążenie słabsze, co sprzyja gromadzeniu toksyn i wody, a to z kolei pogarsza jędrność oraz elastyczność skóry. Problem pogłębiają też estrogeny. Hormony te sprzyjają gromadzeniu tłuszczu w okolicach ud, pośladków i brzucha, a także wpływają na zatrzymywanie wody, osłabienie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Zrozumienie tych mechanizmów to pierwszy krok ? teraz czas na działanie.
Cierpliwość kontra cellulit
By skutecznie walczyć z cellulitem, musimy działać długofalowo, wielokierunkowo i systematycznie. W tej niełatwej walce ważna jest dieta. Powinna być bogata w świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, zdrowe tłuszcze i pozbawiona produktów przetworzonych. Pożegnajcie słodkie napoje, a w zamian pijcie dużo wody, która wspomaga usuwanie toksyn. Aktywność to kolejny klucz do sukcesu. Spacery, jazda na rowerze, joga czy trening siłowy poprawiają krążenie i ujędrniają skórę. Walkę trzeba wspomóc również masażami ciała z zastosowaniem kosmetyków antycellulitowych.
Ciepłe wsparcie
Specjalistycznym kosmetykiem do walki z cellulitem jest Yasumi Thermo Gel. Po jego aplikacji skóra rozgrzewa się i nieco czerwienieje, ale to znak, że kosmetyk działa. Uczucie ciepła mija po około godzinie. Pamiętajcie jednak, by nie stosować preparatu na obszarach ciała z tendencją do pękających naczynek i powstawania żylaków.
Yasumi Thermo Active Gel ? termoaktywny żel wyszczuplający i antycellulitowy do codziennego stosowania na miejsca dotknięte cellulitem: brzuch, pośladki, uda. Jego składniki działają jak zgrany zespół: przyspieszają metabolizm i mikrokrążenie, wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i usuwanie toksyn, przywracają jędrność i napięcie skóry, pomagają zmniejszyć widoczność cellulitu.
- Ekstrakt z guarany – dzięki kofeinie, przyspiesza metabolizm komórkowy i wspiera rozkład tłuszczu, co pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu.
- Wyciąg z alg Laminaria – działa drenująco, usuwając nadmiar wody i toksyn, a przy tym nawilża i poprawia elastyczność skóry.
- Ekstrakt ze skrzypu polnego – bogaty w krzem, wzmacnia włókna kolagenowe, ujędrniając skórę.
- Nikotynian metylu – poprawia mikrokrążenie, co pozwala składnikom aktywnym lepiej wnikać w głąb skóry, a efekt rozgrzania wspiera procesy regeneracyjne.
Nawet jeśli cellulit znacząco się zmniejszy, a wy będziecie usatysfakcjonowane, warto profilaktycznie mu zapobiegać tymi samymi sposobami, którymi z nim walczyłyście.
Cena 87 zł/200 ml